Wczasy w Wiśle Gościejowie

W dniach 22-28 czerwca 2019 r. w Wiśle Gościejowie, w domu katechetyczno-szkoleniowym „Tymoteusz” odbyły się wczasy rodzinne dla członków naszego zboru. Był to czas, aby opiekunowie świetlicy mogli odpocząć i nabrać nowych sił do dalszej służby. Wśród obozowiczów znaleźli się polscy i romscy opiekunowie, a także goście ze Skoczowa, Tychów, Gdańska, Bytomia, Szaflar, Anglii i Czech. Każdego dnia mogliśmy po śniadaniu brać udział w społeczności, w trakcie której uwielbialiśmy Pana i słuchaliśmy wykładów Słowa Bożego. Brat Rudek Szczypka prowadził nauczanie na temat wiosennych świąt żydowskich opisanych w III Księdze Mojżeszowej. Była to okazja do lepszego zrozumienia dzieła Zbawienia zapowiedzianego w Starym Testamencie. W ciągu dnia mogliśmy przeznaczyć czas na różne aktywności tak, aby po kolacji znów spotkać się na społeczności przy Słowie Bożym i modlitwie. Wieczorem mieliśmy szczególną sposobność aby posłuchać wykładów z cyklu „Droga do Emmaus”, którą prowadził dla nas brat Marek Nalewajka. Nie zabrakło też świadectw dotyczących Bożego działania w naszym życiu. Chętni mogli również podziwiać piękno Bożego stworzenia podczas nocnych spacerów.

Na wczasach było z nami dwanaścioro dzieci w wieku od niespełna roczku do lat czternastu. W trakcie wspólnej społeczności śpiewały one pieśni, a później słuchały lekcji i uczyły się prawd biblijnych przygotowanych specjalnie dla nich przez siostry Elę Nalewajkę i Beatę Styczeń. W czasie wolnym dzieci mogły wykonywać piękne prace plastyczne, a nawet, ze względu na piękną pogodę korzystać z kąpieli w  górskiej rzece.

W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda. Za to i za każdy jeden szczegół związany z wyjazdem jesteśmy wdzięczni Panu Jezusowi Chrystusowi. Dziękujemy za wierzących braci i siostry, z którymi rozmowy służyły ku wzajemnemu zbudowaniu. Za to, że dzieci mogły słyszeć Boże Słowo i przebywać w atmosferze miłości i pokoju. Za pyszne posiłki, które przygotowywali dla nas braterstwo Skoczylasów z Żor. Cieszymy się również w sposób szczególny, ponieważ Ewangelię o Zbawieniu w Panu Jezusie mogły usłyszeć osoby, które jeszcze nie powierzyły Mu swojego życia. Modlimy się, aby Bóg miał dostęp do ich serc. Dziękujemy także za ofiarodawców, dzięki hojności których mogliśmy spędzić tak wspaniały czas.

Dzięki łasce Bożej od wielu lat wczasy towarzyszą naszej służbie w Zabrzu. Jeśli Bóg pozwoli, mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Wiśle Gościejowie. Obyśmy dzięki łasce Bożej mogli spotkać się w gronie powiększonym o nowych wierzących!