Wczasy polsko- romskie w Wiśle

Z początkiem lipca w Wiśle – Gościejowie odbyły się wczasy polsko- romskie, zorganizowane przez Brata Antosia i Siostrę Janeczkę. Kilka rodzin przybyło do Domu „Tymoteusz”, aby tu odpocząć i wspólnie spędzić czas. Przedział wieku uczestników sięgał od jednego roku do prawie 89 lat ! Pan Bóg przygotował nam wspaniały pokarm duchowy i fizyczny. Każdego poranka brat Rudek niezwykle ciekawie przekazywał przesłanie o Przybytku Pańskim z czasów Mojżesza. Posługiwał się przy tym makietą Przybytku. Wieczorne społeczności prowadzone przez brata Marka wnosiły pokój i zbudowanie. Także dzieci każdego dnia uczestniczyły w zajęciach biblijnych i artystycznych, prowadzonych przez siostrę Elę. Odwiedziło nas wielu gości : brat Piotr z gośćmi z Bielska, brat Jerzy, brat Konrad z rodzinką, siostra Iza, David oraz inni, których świadectwa wniosły wiele zbudowania, zachęty i duchowego posilenia wszystkim wczasowiczom.

Dni mijały bardzo szybko, wypełnione rozmowami, śpiewem, zabawami dzieci i różnymi aktywnościami. Bóg zatroszczył się o wspaniałą pogodę. Jedni spacerowali, drudzy zwiedzali okolicę, wszyscy cieszyliśmy się z wypoczynku. Jedliśmy smaczne, zdrowe posiłki, które codziennie przygotowywała nam z wielkim sercem i oddaniem ciocia Beata. Atrakcją dla wszystkich uczestników była degustacja cygańskiego dania, przygotowanego przez siostrę Bronię, jej syna i wnuczkę. Również dzieci mogły wykazać się kulinarnie, robiąc dla wszystkich pizzę. Oczywiście pod czujnym okiem cioci Beaty. Nie zabrakło także kiełbasek, pieczonych przy ognisku, i radosnych pieśni, przy akompaniamencie gitar i akordeonu.

Miła atmosfera, jaką darował nam Pan, zbudowanie duchowe poprzez głoszone Słowo Boże i świadectwa, odpowiedzi na różne życiowe pytania… Każdy z nas został ubogacony przez naszego Boga. Dziękujmy Bogu za ten owocny czas i módlmy się o tych, którzy byli z nami, a jeszcze nie zawierzyli swego życia Jezusowi Chrystusowi. Wracając do swoich domów i codzienności, chciejmy raz jeszcze zaśpiewać pieśń, którą tak pięknie przy wtórze instrumentów muzycznych zaprezentowały nam dzieci : Radość tchnij w serce me, bym Cię chwalił, Radość tchnij, proszę, w serce me, Radość tchnij w serce me, bym Cię chwalił, Bym Cię zawsze chwalił, Panie mój. Śpiewaj Hosanna, śpiewaj Hosanna, Śpiewaj Panu, który Królem jest. Śpiewaj Hosanna, śpiewaj Hosanna, Śpiewaj Panu cały dzień.