Święta Narodzenia Pańskiego na Świetlicy

Jak co roku  w tygodniu poprzedzającym pamiątkę Narodzenia Pańskiego  na Świetlicy odbyły się spotkania tematyczne. We wtorek, środę i czwartek opowiadaliśmy naszym wychowankom historie o Dzieciątku, pasterzach, Herodzie, Mędrcach  i nie tylko. Przypominaliśmy o tym, co oznacza dla nas fakt, że Bóg w ciele człowieka przyszedł na ten świat- będąc Królem Królów uniżył się, by nas uratować. Zamiast na choinkę, prezenty, magiczny klimat czy też tradycje, wskazywaliśmy na prawdziwy sens Świąt, na Sprawcę całego zamieszania- na Jezusa.

Podczas swoich zajęć świetlicowych, dzieci w odpowiednich grupach wiekowych mogły wysłuchać historii biblijnych i śpiewać pieśni dotyczące czasu Narodzenia Chrystusa.  W uroczystym nastroju, przy świątecznych dekoracjach  zjedliśmy również mini-wigilię głównie złożoną ze słodkości. Na zakończenie każde dziecko otrzymało okolicznościową paczkę. W tym roku dzięki przychylnym ludzkim sercom dzieci otrzymały wyjątkowo piękne prezenty. Radości była co niemiara. Dzieci wykazała dużą frekwencję, co bardzo cieszyło nas jako opiekunów.

Aby podsumować wiadomości prezentowane w tygodniu, na niedzielnych zajęciach zorganizowaliśmy konkursy z  nagrodami. Pytania były naprawdę wymagające, ale nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania- odpowiadali błyskotliwie i mądrze.  Cieszymy się, że dzieci tak uważnie słuchają i zapamiętują wiadomości dotyczące Pana Jezusa. W nagrodę otrzymali od nas wesołe upominki.

Czas Świąt to dobry moment by podziękować Bogu za najwspanialszy prezent- Pana Jezusa. Narodził się w ubogim Betlejem- niepozornej szopie, ale dziś chce narodzić  sercu każdego z nas.

Czy otworzysz Mu drzwi?