ŚWIĘTA  NARODZENIA PAŃSKIEGO NA ŚWIETLICY   

Jak co roku, przed Świętami Narodzenia Pańskiego odbyły się długo wyczekiwane wigilijne spotkania z dziećmi. Wcześniej wychowankowie Świetlicy udekorowali pomieszczenia Świetlicy swoimi pracami plastycznymi oraz pięknymi ozdobami świątecznymi. Dzieci przedszkolne i szkolne przygotowały specjalny program świąteczny : wierszyki i kolędy. W dniach 20 i 21 grudnia w wspólnie wspominaliśmy NARODZENIE PANA JEZUSA CHRYSTUSA. W podniosłej świątecznej atmosferze dzieci usłyszały wspaniałą Nowinę o PRZYJŚCIU NA ŚWIAT ZBAWICIELA, Pana Jezusa Chrystusa. ” Dziś narodził się Wam ZBAWICIEL, którym jest CHRYSTUS PAN ! „ – ogłosił anioł pasterzom.

Z kart Ewangelii możemy dowiedzieć się o wielkiej BOŻEJ MIŁOŚCI DO NAS – zgubionych grzeszników. Sam STWÓRCA ŚWIATA tak bardzo się uniżył, że stał się CZŁOWIEKIEM, aby nas zbawić od naszych grzechów. Anioł zapowiedział Józefowi, że ” ON ( JEZUS ) ZBAWI lud Swój od grzechów jego” . Wraz z dziećmi dziękowaliśmy BOGU za ten najwspanialszy DAR z Nieba, SYNA BOŻEGO, ZBAWICIELA, PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Dziękowaliśmy MU za to, że tak bardzo nas ukochał, że przyszedł na ten świat, aby umrzeć na krzyżu za nasze grzechy.

Oczywiście, nie zabrakło także słodkiego wigilijnego poczęstunku przy stołach. Na zakończenie każdego ze spotkań dzieci otrzymały paczki świąteczne, zawierające słodycze, książki o tematyce świątecznej i pluszaki. W radosnej atmosferze, niczym pasterze od żłobka, dzieci rozeszły się do swoich rodzin, aby podzielić się tą RADOSNĄ NOWINĄ.

A my ? Jak odpowiemy na BOŻĄ MIŁOŚĆ ? Czy przyjmiemy ten najwspanialszy DAR z Nieba, ZBAWICIELA, PANA JEZUSA CHRYSTUSA ?  Czy ON stał się już naszym osobistym PANEM i ZBAWICIELEM ?   Przyjmijmy ten DAR z Nieba i radujmy się !   ON NARODZIŁ SIĘ DLA NAS !!!

Prace dzieci