Rozpoczęcie roku szkolnego na Świetlicy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, na Świetlicy rozpoczęły się zajęcia dla dzieci. W tym roku mamy kilka nowości. Nastąpiła zmiana organizacji zajęć: oprócz zajęć we wtorki i środy, spotykamy się z dziećmi również w czwartki. We wtorki prowadzone są zajęcia z dziećmi w wieku od 10 do 12 lat, w środy od 7 do 9 lat, a w czwartki bawimy się i uczymy z najmłodszymi, czyli grupą przedszkolną. Wszystkie zajęcia w środku tygodnia zaczynają się o godzinie 16:00. Niedzielne spotkania jak co roku rozpoczynają się o godzinie 14:00 i 15:00.

Kolejną zmianą w funkcjonowaniu Świetlicy jest utworzenie grupy młodzieżowej. Wszystkie chętne osoby od 13 roku życia wzwyż, są zaproszone na spotkania w środy od godziny 17:30. W tym czasie poświęconym młodzieży mamy możliwość spędzać czas, śpiewać, a także rozmawiać na ważne życiowe tematy, nad którymi zastanawiają się młodzi dorośli.

Podczas zajęć świetlicowych, jak co roku w pracach artystycznych pomagają nam Ciocia Ela Nalewajka oraz Ciocia Beata Styczeń. Dzieci wraz z nimi i pozostałymi opiekunami tworzą różne arcydzieła, które później zdobią sale świetlicowe. Obecnie na ścianach, stołach i gazetkach widoczna jest tematyka jesienna.

Oprócz prac plastycznych i odrabiania szkolnych lekcji, dzieci przygotowują piosenki i wierszyki. Jak co roku przygotowany program zostanie zaprezentowany na występach dla rodziców i gości. Najbliższy występ już w tym miesiącu.

Bardzo cieszymy się, że możemy spędzać czas z naszymi podopiecznymi kolejny rok z rzędu. Dzieci są bardzo utalentowane! Jesteśmy pełni entuzjazmu patrząc w przyszłość na przedsięwzięcia, które mamy w planach w tym roku zrealizować. Mamy nadzieję, że dzięki Bogu czeka nas wiele wspaniałych chwil!