ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W ŚWIETLICY

Dnia 6 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej Świetlicy. Podobnie, jak w ubiegłym roku, zajęcia odbywają się we wtorki, środy i czwartki w 4 grupach wiekowych. We wtorki od godz. 15.00 prowadzone są zajęcia z dziećmi w wieku 7 – 9 lat. W środy od godz.15.00 – z grupą przedszkolną w wieku 4 -6 lat , zaś od godz. 16.30 – z młodzieżą w wieku od 13 lat wzwyż. W czwartki prowadzone są zajęcia z dziećmi w wieku 10 -12 lat. Spotkania niedzielne jak co roku odbywają się o godz. 14.00 dla grupy przedszkolnej oraz o godz. 15.00 dla grupy szkolnej.

Dzieciom towarzyszy stała ”kadra” opiekunów, czyli ciocia Janka, ciocia Stella, ciocia Ela, ciocia Ewelina oraz wujkowie Antoni i Marek. W tym roku dołączyła do nas ciocia Iza, która przede wszystkim pomaga dzieciom w nauce i odrabianiu lekcji. Każde dziecko może odrobić zadania domowe, zrozumieć zadany materiał i otrzymać lepsze oceny w szkole.

Zajęcia plastyczne i robótki ręczne w bardzo ciekawy sposób prowadzi z dziećmi głównie ciocia Ela. Obecnie w pracach plastycznych dominuje przede wszystkim tematyka jesienna, a więc kolorowe drzewa, kwiaty, liście, owoce, warzywa… Prace wychowanków uwidocznione są na gazetkach i wystawkach, tworzą także dekoracje świetlicy.

Zajęcia muzyczne z dziećmi prowadzi ciocia Stella z ciocią Janką. Ciocia Stella uczy dzieci śpiewu, do którego akompaniuje na keyboardzie ciocia Janka. Obecnie ćwiczymy program słowno -muzyczny na 26 -lecie naszej Świetlicy. Każda grupa wiekowa przygotowuje piosenki i wiersze o tematyce dziękczynnej. Podczas uroczystości 26.Urodzin Świetlicy chcemy zaprezentować zaproszonym gościom nasz program artystyczny.

Podczas spotkań młodzieżowych jest czas na śpiew, rozmowy i dyskusje wokół spraw, które dotyczą młodych ludzi. Niektóre dotyczą zagadnień etycznych, inne różnych wyborów, przed którymi stoi młodzież. Chętnie korzystamy ze wskazówek Pisma Świętego. Jesteśmy gotowi, aby wspólnie szukać odpowiedzi na pytania nurtujące naszą młodzież.

Przed nami nowy rok szkolny. Już za niedługo będziemy obchodzić 26 -lecie naszej Świetlicy. Mamy wiele planów i pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować z naszymi wychowankami. Ufamy Bogu, że nam w tym dopomoże. Życzymy zarówno dzieciom, jak i opiekunom dużo zdrowia, mądrości, Bożej ochrony, dużo radości, ciekawych przeżyć i wielu wspaniałych chwil. Szczęść nam, Boże, w nowym roku szkolnym !