Pamiątka Narodzenia Pańskiego w świetlicy

Po raz kolejny  w tygodniu poprzedzającym pamiątkę Narodzenia Pańskiego  na Świetlicy odbyły się spotkania tematyczne. We wtorek, środę i czwartek opowiadaliśmy naszym wychowankom historie o Dzieciątku, pasterzach, Herodzie, Mędrcach  i nie tylko. Przypominaliśmy o tym, co oznacza dla nas fakt, że Bóg w ciele człowieka przyszedł na ten świat- będąc Królem Królów uniżył się, by nas uratować. Zamiast na choinkę, prezenty, magiczny klimat czy też tradycje, wskazywaliśmy na prawdziwy sens Świąt, na Sprawcę całego zamieszania- na Jezusa.

Podczas swoich zajęć świetlicowych, dzieci w odpowiednich grupach wiekowych mogły wysłuchać historii biblijnych i śpiewać pieśni dotyczące czasu Narodzenia Chrystusa.  W uroczystym nastroju, przy świątecznych dekoracjach  zjedliśmy również mini-wigilię głównie złożoną ze słodkości. Na zakończenie każde dziecko otrzymało okolicznościową paczkę. Dzieci otrzymały piękne prezenty. Radości była co niemiara. Była obecna spora grupa dzieci, co bardzo cieszyło nas jako opiekunów.

Czas Świąt to dobry moment by podziękować Bogu za najwspanialszy prezent- Pana Jezusa. Narodził się w ubogim Betlejem- niepozornej szopie, ale dziś chce narodzić  sercu każdego z nas.

Czy otworzysz Mu drzwi?