Nabożeństwo 30 sierpnia 2020

wpis w: Wydarzenia, Zbór | 0

W niedzielę  30.08.2020 kolejny raz gościliśmy w naszym Zborze Brata Krzysztofa Gołębiowskiego ze Zboru w Świętochłowicach. Usługa Słowem Bożym była kontynuacją ostatnich tematów – mogliśmy znowu skupić się na piątym rozdziale Ewangelii wg. św. Mateusza, czyli na „Kazaniu na Górze”. Myślą przewodnią dzisiejszych rozważań był werset piąty: „Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię”. Aby właściwie zrozumieć cichość, lub (za innym tłumaczeniem) łagodność szukaliśmy w Biblii odniesienia do ideału – do Pana Jezusa. Myślę, że najciekawszym wyjaśnieniem Chrystusowej cichości było zdanie: „Gniewa się wtedy, kiedy trzeba, a nie wtedy kiedy nie trzeba”. Wykład Słowa był wartościowy i budujący, a dla chętnych nagranie z usługi zostanie zamieszczone na naszej stronie internetowej wkrótce. Serdecznie dziękujemy za usługę i odwiedziny, także brata Gienka. Za świadectwa, które dodają powodów do uwielbiania Boga.

Dzień ten był też okazją, by świętować urodziny siostry Renaty, Dajany i Majkela. Modląc się o nich, dostrzegaliśmy Boża łaskę i wierność w życiu ich i naszym.

Nie zabrakło polskich i romskich pieśni, których przesłanie jest wartościowe i budujące. Jedna z nich mówi”: „Dewła jaw!” co znaczy :”Panie przyjdź!”. Niech to westchnienie stanowi dla nas przypomnienie o tym, że nasz Pan powróci i motywacją, by zastał nas czyniących to, co nam polecił do wykonania. Tylko Jemu chwała!